Starý Most 661, 434 01 Most
+420 476 706 266
letistemost@letistemost.cz

Výcvik pilotů kluzáků 2024

Výcvik pilotů kluzáků 2024

CHCETE SE STÁT PILOTEM KLUZÁKU?

Koho láká pohyb v prostoru a pohled na svět z výšky, kouzlo okamžiku, kdy krouží spolu s dravci ve stoupavém proudu, ať to zkusí. Možná navždy létání propadne.

Plachtění bývá celoživotním koníčkem, ve kterém se člověk stále učí a rozšiřuje své dovednosti - ať už využíváním sil přírody pro překonávání vzdáleností na dálkových přeletech či při přesné akrobacii. Bývá také odrazovým můstek pro další rozvoj v letecké kariéře (ULL letouny, motorové letouny).

Výcvik začíná teorií - v půli ledna - přesný termín Vám zašleme. Zájemci, prosím, kontaktujte nás! 

Co však takový adept musí splnit?

Požadavky na žáka

Věk minimálně 14 let, u žáků mladších 18 let požadujeme souhlas zákonného zástupce. Minimálně II. třída zdravotní způsobilosti.

Kdy začínáme?

Výcvik obvykle začíná v zimních měsících (leden/únor) úvodní schůzkou a následně prvními hodinami teorie. Koncem dubna (v závislosti na počasí) začínáme s praktickou částí výcviku. Po domluvě je však možné začít výcvik i v průběhu roku.

Teoretická část výcviku

Pro úspěšné složení pilotní zkoušky je potřeba si osvojit znalosti z následujících oborů z oblasti letectví: Aerodynamika, Meteorologie, Navigace, Komunikace, Letové výkony a plánování, Znalosti konstrukce letounů, Provozní postupy, Lidská výkonnost a omezení, Letecký předpis.

Praktická část výcviku

Dle osnovy výcviku je třeba odlétat minimálně 15 hodin. Další úlohu lze začít po dokonalém zvládnutí stávající. Létá se zpravidla o víkendech, a podle dohody se zájemcem o létání i ve všední dny. Doba výcviku je 1 - 2 roky podle docházky na výcvik, a podle přízně počasí.

Cena výcviku a způsob platby

Náklady se odvíjejí podle počtu nalétaných hodin. Zájemce o výcvik není povinen uhradit celý výcvik na začátku. Je mu zřízeno vlastní konto a na něj průběžně převádí finanční prostředky, v závislosti na odlétaném čase.

Základní částky: školení teorie v rozsahu min. 40 hodin 3000,- Kč, praktický výcvik do pilotní zkoušky cca 30 000,- Kč 

Zájemci, ozvěte se na kontakty níže. Rádi zodpovíme i další dotazy!

letistemost@letistemost.cz               mobil 724 160 850, Pešková