Starý Most 661, 434 01 Most
+420 476 706 266
letistemost@letistemost.cz

O aeroklubu

Aeroklub Most je spolek zapsaný v  obchodním rejstříku vedeném  Krajským soudem v Ústí nad Labem,  oddíl L., č. vložky 704. Mezi jeho hlavní činnosti patří:

Motorové sportovní létání

Aeroklub Most poskytuje svým členům početný letadlový park. Aeroklub má tradice v letecké akrobacii, ať už se jedná o výcvik nových akrobatů nebo pořádání akrobatických soutěží (Mostecký pohár, Mistrovství republiky apod.). Z poslední doby můžeme jmenovat Pavla Moudrého, Lucii Peškovou, Miroslava Červenku, Jiřího Bastla. Ze starších pak Vladimíra Machulu staršího a Jaroslava Pošitmu. Aeroklub Most je také pořadatelem soutěží v letecké navigaci (Mistrovství Evropy 1999 a další), letecké rally a každoročního soustředění českých navigátorů. Letiště v Mostě je plně vybaveno a schváleno pro noční létání. Na travnaté dráze 02L/20R jsou prahová a koncová návěstidla, postranní dráhové osvětlení a pojezdové postranní osvětlení. Možnosti nočních letů často využívají i majitelé soukromých motorových letadel, kteří mají od Aeroklubu Most pro své letouny pronajatou polovinu rozsáhlého hangáru. Kromě toho samozřejmě využívají tohoto, v aeroklubech mimořádného, vybavení rovněž piloti jiných aeroklubů při naplňování kvalifikace pro noční lety.

Bezmotorové létání

V AK Most se uskutečňuje rovněž poměrně čilý plachtařský provoz. Aeroklub vlastní 6 kluzáků. V posledních letech se na kluzácích L-13/23 Blaník/Superblaník provádí téměř každoročně základní výcvik nových pilotů, na kluzácích VSO-10 a VT-116 sportovní přelety. Na vlastních kluzácích reprezentují každoročně aeroklub Petr Fryček, Michal Krupička, František Myška a František Filandr. AK Most se v roce 2002 a 2008 stal pořadatelem plachtařského Mistrovství republiky dvousedadlovek.